Natureman, ponovno šesto mesto

Še ena polovička, še ena TOP 10 uvrstitev. Tokrat v Franciji, na enem izmed lepših delov evrope, v okolici Verdona v provansi. Les Salles sur Verdon ponuja res lepe poglede na jezero plave barve in izjemno čiste vode ter lepih gora in vasic v okolici.

1500 tekmovalcev nas je štartalo istočasno z obale na 2km plavalni krog, z izhodom iz vode in skokom nazaj na 1200m. Plavanje mi ni delalo težav, tako da sem prišel z malim zaostankom za prvim iz vode kot tretji.

Kolesarska proga je speljana po okoliških klancih, ki so sicer zelo lepi ampak za tekmo dokaj naporni. Sama proga ima na 92km 1400m vzpona (Strava fajl) in kar nekaj tehničnih spustov, kar pomeni da ni ravno super hitra. Odpeljal sem po mojih trenutnih sposobnostih, kar pomeni da sem za najboljšimi nekoliko zaostal. Manjka mi moč v nogah, to vem že celo sezono, se sicer izboljšujem in se približujem konkurenci, vendar še vedno manjka tisto malo kar loči dober rezultat od vrhunskega. V drugo tranzicijo sem prišel kot 10.

Na teku sem se ponovno počutil odlično, ni mi bilo težko vztrajati na tempu okoli 3:45/km po razgibani trail progi s 250m vzpona (fajl). Tudi s prehrano tokrat ni bilo težav, tako da sem na 20minut vzel en gel in s tem preprečil padec energije in tempa. Odtekel sem super, prehitel štiri tekmovalce in naredil najboljši tekaški izid tekme.

Na koncu sem za prvim zaostal 2:56min, za TOP 5 pa 1minuto. Super rezultat glede na bolezen po evropskem prvenstvu in težki kolesarski progi. Vem, da bo naslednjo sezono potrebnega več specifičnega treninga za moč nog, ampak vem tudi, da so top mesta dosegljiva! Tekmo Natureman priporočam vsem, ki iščete dobro orginizirano dirko, cenejšo od Ironmana ali Challenga.

Sledi še ena dirka, Poreč half, čez dva tedna. Do takrat bom poskušal ohraniti formo in sproščeno oddelati zadnjo stvar v sezoni.